کد خبر: 390768
۰
۰
نسخه چاپی

۵۷۴ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات پاییزه در همدان

به گزارش اقتصادآینده نیوز محمدشهرام پرورش عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران ادامه داد: محصولات زراعی استان شامل گندم آبی و دیم –جو آبی و دیم و کلزا است و کشت محصولات زراعی استان از دهم مهر ماه تا بیستم آبان ماه انجام می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: عدم وقوع بارش‌های مؤثر در مهر، آبان و آذر عملاً ایجاد سطح سبز در مزارع گندم و جو دیم را با اختلال مواجه کرد؛ به طوری که می‌توان گفت سطح سبز مؤثری در اراضی گندم و جو دیم شکل نگرفت با این وجود با توجه به عدم تکمیل دوره رشد در پاییز و انتقال آن به انتهای زمستان یا اوایل بهار کاهش عملکرد در اراضی دیم بسیار محتمل خواهد بود.

پرورش یادآور شد: خوشبختانه با بارش برف در دیماه علی رغم وقوع سرما در کلیه مناطق استان، خسارت سرما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

وی یادآور شد: با توجه به پوشش برف بسیار خوب ایجاد شده انتظار ذخیره رطوبتی خوبی هم در اراضی دیم خواهیم داشت.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با تصریح بر اینکه این موضوع می‌تواند در افزایش بازدهی تولید در شرایط دیم مؤثر باشد، گفت: در خصوص گیاه کلزا که در صورت عدم رشد مناسب در پاییز حساسیت بیشتری به سرمای زمستانه دارد اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و به دلیل ایجاد لایه عایق در برابر سرما روی محصول بروز خسارت در مزارع کلزا را کاهش دهد.

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید