کد خبر: 410754
۰
۰
نسخه چاپی

آخرین جزئیات از حق تقدم الکترونیکی سهام بورسی

به گزارش خبرنگار مهر، روشن‌قلب، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری با موضوع پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم در بازار سرمایه ایران، که عصر امروز در محل سازمان بورس برگزار شد گفت: حق تقدم به صورت دستی برگزار می‌شد و ممکن بود شرکت به اشتباه حق تقدم به حساب سهامدار واریز نشده بود. رویه جدیدی که اتفاق افتاده بود طبق دستور العمل سازمان، شرکت سپرده گذاری مرکزی سامانه‌ای را برای این موضوع تهیه کرد، سهامداران برای اینکه مشارکت خود را برای شرکت اعلام کنند باید به این سامانه مراجعه کرده و در مدت اعلامی شرکت که معمولاً این مدت ۶۰ روز است.

روشن قلب ادامه داد: سهامداران وقتی که در این سامانه مراجعه می‌کند، مطالبات خود را از شرکت مشاهده می‌کنند، اگر مطالبات سهامدار برای افزایش سرمایه کفایت می‌کرد که می‌تواند شرکت کند وگرنه می‌تواند با گزینه پرداخت الکترونیک که در سامانه تعبیه شده است بدون مراحل مورد نیاز واریز را به حساب شرکت انجام دهد.

روشن قلب افزود: این کار برای سهامدار بسیار آسان شده زیرا نیاز به حضور در بانک نداشته و نیاز به ارسال پستی هم ندارد. این فرآیند برای سهامداران به صورت کاملاً رایگان است و برای شرکت‌ها نیز هزینه‌ها به شدت کم شده است.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید