کد خبر: 429307
۰
۰
نسخه چاپی

ثبت اقامت ۷ میلیون نفر شب در گیلان

ولی جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تعطیلات اخیر و سیل هجوم مسافران به گیلان، اظهار کرد: گیلان به جهت قابلیت‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری یکی از مقاصد اصلی گردشگران تلقی می‌شود.

وی از ورود بیش از ۴ میلیون مسافر طی ۳ روز گذشته خبر داد و افزود: این تعداد گردشگر و مسافر از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ شهریور وارد گیلان شدند که از نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با اشاره به جزئیات بیشتر از سفرهای تابستانی، اضافه کرد: بیشترین وسایل نقلیه ورودی به استان گیلان در بازه زمانی (۲۲ تا ۲۵ شهریور) به ترتیب مربوط به مسیرهای آزاد راه قزوین - رشت، رامسر به چابکسر و اردبیل آستارا بوده است.

جهانی از اقامت حدود ۷ میلیون نفر _ شب در گیلان خبر داد و بیان کرد: در تعطیلات ۲۲ تا ۲۵ شهریور اقامت حدود ۷ میلیون نفر شب در اقامتگاه‌ها و اماکن گردشگری گیلان به ثبت رسیده که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است.

وی با اشاره به سهم بزرگ گردشگری در اشتغال، اقتصاد و معیشت گیلان، افزود: سهم اشتغال در اماکن اقامتی و گردشگری تحت حمایت اداره کل میراث فرهنگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان یادآور شد: بنا بر گزارش ستاد اجرایی خدمات سفر استان گیلان در خصوص رتبه بندی شهرستان‌ها جهت اقامت مسافران در مراکز اقامتی ثابت (تحت پوشش اداره کل) و موقت استان طی همین بازه زمانی شهرستان‌های رشت، بندرانزلی، رودسر و آستارا به ترتیب بیشترین اقامت و همچنین شهرستان‌های لاهیجان، فومن و طوالش در رده‌های بعدی قرار می‌گرفت.

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

 

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید