مدیرکل بیمه سلامت استان فارس در گفتگو با اقتصادآینده مطرح کرد:

تلاش جهادی برای ارتقا بهره وری سلامت

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس از تلاش جهادی به منظور ارتقا بهره وری و بهبود کیفیت خدمت رسانی به جامعه خبر داد.

تلاش جهادی برای ارتقا بهره وری سلامت

به گزارش اقتصادآینده نیوز، دکتر علی محمد جعفرپور با تبریک فرارسیدن ماه ربیع الاول با اشاره به موفقیت های اخیر این مجموعه گفت: برنامه های ارتقا بهره وری سازمان بیمه سلامت ایران در سال 1401 به میزان 100درصد مورد تایید سازمان ملی بهره وری ایران قرار گرفته است.

وی بیشترین عامل این موفقیت را چابکی سازمان بیمه سلامت و برخورداری از نیروهای توانمند، دلسوز و متخصص ارزیابی کرد و افزود: علرغم کمبودهایی که با آن روبرو هستیم، با تلاش جهادی مجموعه کاستی ها جبران شده و امروزه با کار عقب مانده ای روبرو نیستیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس در همین رابطه افزود: مبالغ بیماران پیوند اعضا تا دی ماه سال گذشته از سوی بیمه سلامت تسویه شده و پس از این تاریخ به صورت هوشمند و در سامانه های الکترونیک روند پرداخت ها انجام می شود.

دکتر جعفرپوربا اشاره به دستاوردهای رسیدگی الکترونیک به پرونده های بیماران پیوند اعضا گفت: تسریع در روند پرداخت ها، مدیریت منابع بر اساس قانون و انسجام در رسیدگی به پرونده ها از مهمترین دستاوردهای آن است.

او تصریح کرد: مجموعه بیمه سلامت در پرداخت هزینه ها رویکرد شفاف سازی را دنبال می کند و در پاسداشت و صیانت از منابع بیت المال با دقت نظر دوچندانی عمل می نماید.

این مقام مسئول از عزم راسخ برای برطرف سازی چالش ها و بهبود عملکرد بیمه سلامت خبر داد و افزود: در اوایل سال جاری سه دهک اول به صورت رایگان از پوشش های حمایتی بیمه سلامت برخوردار شدند و با گذشت چند ماه دهک های چهارم و پنجم نیز به این جمع پیوسته و سایر دهک ها نیز از تخفیف ها و مزایای ویژه ای بهره مند شدند.

دکتر جعفرپور با تاکید بر این موضوع که تحقق شعار سال چراغ راه فعالیت بیمه سلامت است، خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی که اقشار کم برخوردار و متوسط جامعه با آن روبرو هستند، بیمه سلامت رویکرد ارایه خدمات رایگان و تخفیف های ویژه را در دستور کار قرار داد. با اتخاذ این راهکار بیمه سلامت کوشیده است تا از جامعه در برابر تنش های تورمی با ارایه بیمه رایگان و تخفیف های ویژه حمایت کند.

او با یادآوری این موضوع که بسته خدماتی بیماران صعب العلاج سیر صعودی داشته، بیان داشت: طی ماه های اخیر، در حوزه حمایت از بیماران صعب العلاج گام های موثری برداشته شده و بسیاری از این دسته بیماران تحت پوشش چتر حمایتی بیمه سلامت قرار گرفتند. در ابتدا 27 بیماری در سامانه های بیمه سلامت تعریف شده بود و امروزه در حدود 120 بیماری صعب العلاج در سبد حمایتی و سامانه های بیمه سلامت قرار گرفته و مابقی از بخش خسارات متفرقه پرداخت می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس با اشاره به این موضوع که هزینه های درمانی بیماران خاص بسیار سنگین است، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا یارانه های حوزه بیمه ای به صورت هدفمند و عدالت محور پرداخته شود و تمهیداتی اندیشیده شده تا هزینه های بیماران خاص تا جای امکان تحت پوشش قرار گیرند.

این مقام ارشد حوزه بیمه اظهار داشت: کارشناسان بیمه سلامت در سامانه 1666 به صورت بیست و چهارساعته پذیرای نظرات، انتقادات و پیشنهادات هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس در پایان ابراز امیدواری کرد تا فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر «كاري كنيد بيمار جز درد و رنج بيماري اش، ناراحتي ديگري ‏نداشته باشد» در نظام سلامت کشور اجرایی شود.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید