کد خبر: 439461
۰
۰
نسخه چاپی
در گردهمایی تشکل‌های کارگری استان فارس تاکید شد:

معیشت کارگران در بزنگاه تباهی

گردهمایی تشکل‌های کارگری استان فارس همزمان با ۲۹ آبان سالروز تصویب قانون کار برگزار شد. این مراسم با حضور مدیرکل و مدیردرمان تامین اجتماعی استان فارس، رئیس اتحادیه زنان کارگر فارس، رئیس هیات مدیره شوراهای اسلامی کار استان فارس و جمعی دیگر از مقامات مسئول با همراهی اصحاب رسانه در محل خانه کارگر تشکیلات فارس برگزار شد.

معیشت کارگران در بزنگاه تباهی

به گزارش اقتصادآینده نیوز، رئیس اتحادیه زنان کارگر فارس در این مراسم خواستار اتخاذ تدابیر راهبردی به منظور بهبود وضعیت معیشتی کارگران شد.

زهرا درویشی با اشاره به گوشه ای از خدمات کارگران به شجره طیبه انقلاب اسلامی بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران با قیام کارگران علیه رژیم طاغوت قدرت گرفت و آنها بیشترین سهم را در دوران دفاع مقدس و سازندگی های پس از جنگ تحمیلی ایفا کرده و از شرایط تحریم بیشترین ضربه را متحمل شدند.

وی با اشاره به این موضوع که حضور نمایندگان طبقه کارگری در جمع اهالی بهارستان می تواند در حل بسیاری از چالش های آنها نقش کارگشایی داشته باشد، اظهار داشت: از نمایندگان مردم در شورای اسلامی تقاضا داریم به دغدغه های کارگری توجه بیشتری داشته باشند.

او با تاکید بر این موضوع که بیان دغدغه های کارگری در راستای تحکیم پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی صورت می گیرد، بیان داشت: اگر درصدد حل مشکلاتی که طبقه کارگر با آن روبرو هستند، بر نیاییم این بحران به آسیب فزاینده ای در آینده تبدیل می شود.

به گفته بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شیراز، کارگران همواره مهمان سفره خود بوده و نقش ارزنده ای در تولید ثروت داشته اند و این در حالی است که در شرایط کنونی طبقه کارگری برای هزینه های روزمره به وام های خرد نیازمند هستند.

درویشی با تقدیر از تلاش ها و حمایت های مدیرکل و مدیردرمان تامین اجتماعی استان فارس گفت: با تغییراتی که در سطح مدیریتی تامین اجتماعی استان صورت گرفت شاهد تحولات مثبتی هستیم و البته انتظار برحق جامعه کارگری بیشتر از این ها است.

وی با تاکید بر این موضوع که درمان مستقیم حق طبقه کارگری است و در متن صریح قانون به آن اشاره شده است، اظهار داشت: به دلیل فشارهای فزاینده اقتصادی، شادی و نشاط از زندگی کارگری رخت بر بسته و این در حالی است که بیشترین سهم را در پشتیبانی و سازندگی ایران اسلامی ایفا می کنند.

 

رئیس اتحادیه زنان کارگر فارس در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد: امروزه طبقه های کارگری با مشکلات عدیده ای موجه است و خواستار توجه بیشتری هستیم.

معیشت کارگران در بزنگاه تباهی

در ادامه این مراسم رئیس هیات مدیره شوراهای اسلامی کار استان فارس خواستار دغدغه مندی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نسبت به مشکلات کارگران شد.

بهرام ذنوبی تبار با تبریک روز پرستار از این اقشار فرهیخته به عنوان یکی از زحمتکش ترین ستون های خدمتگذار در جامعه یاد کرد و افزود: بسیاری از مفادی که در قانون کار به رشته تحریر درآمده متاسفانه اجرایی نمی شوند و هنوز با قراردادهای موقت یک ماه و دوماهه روبرو هستیم.

او از تغییر سن بازنشستگی به عنوان یک چالش مهم یاد کرد و بیان داشت: به نظر می رسد برخی از نمایندگانی که به این موضوع رای مثبت داده اند از دانش و آگاهی لازم برخوردار نیستند.

این مقام مسئول از طبقه کارگری به عنوان پشتوانه های اصلی نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و افزود: دشمنی با معیشت کارگری به معنای دشمنی با نظام است.

رئیس هیات مدیره شوراهای اسلامی کار استان فارس از برگزاری جلسات کارشناسی با شورای نگهبان به منظور بررسی تغییر در سن بازنشستگی خبر داد.

ذنوبی تبار از پیگیری نمایندگان مردم یزد به منظور احقاق حقوق کارگران قدردانی کرد و افزود: از مدت ها پیش از نمایندگان مردم شریف شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تقاضا کردیم که جلسه ای با حضور تمامی آنها به منظور رسیدگی به مشکلات کارگران برگزار شود که این امر تاکنون محقق نشده است.

وی با یادآوری این موضوع که کارگران همواره حضور پررنگی در پای صندوق های رای داشته و دارند؛ عنوان کرد: امروزه کارگران با حقوق ماهیانه هفت میلیون تومان با شرافتمندی زندگی خانواده را می چرخانند و با کاستی های بسیاری روبرو هستند.

او از مدیریت درمان تامین اجتماعی استان فارس تقاضا کرد مشکلات دارو و درمان کارگران را تسهیل کند و تصریح کرد: بنیه مالی کارگران این توان مالی را به آنها نمی دهد که با وجود پرداخت حق بیمه از تعرفه ای آزاد برای دارو و درمان استفاده کنند.

 

خبرنگار: سعیدرضا امیرآبادی

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید