ناوگان حمل و نقل عمومی آذربایجان شرقی فرسوده است

ناوگان حمل و نقل عمومی آذربایجان شرقی فرسوده است

احمد مرادپور اقتصاد آینده آذربایجان شرقی ) : مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: مشکلی که در حوزه اتوبوس ها داریم باید اعتراف کنیم که ناوگان ها کهنه و فرسوده است، در بین ناوگان ها دستگاهی داریم که 40 سال دارد، در حالی که سن ناوگان مسافری 15 سال است.

"اروجعلی علیزاده" در صد و شصتمین جلسه علنی شورای شهر تبریز با ارائه گزارشی در این جلسه گفت: در مجموع دو وظیفه نگهداری، حراست از جاده های مواصلاتی استان و حمل و نقل در حوزه کالا، مسافری و ترانزیت داریم.

وی اظهار داشت: 10 درصد آزاد راه های کشور در استان ما قرار دارند.

علیزاده توضیح داد: نزدیک به 650 هزار تن آسفالت در محور های مواصلاتی استان 450 هزار تن در محور های شریانی و 200 هزار تن در راه های روستایی آسفالت ریزی شده است.

وی در رابطه با ایمنی جاده ها گفت: 65 نقطه پرحادثه خیر داشتیم که تنها 13 مورد از آن ها رفع نشده و امیدواریم بتوانیم تا سال آینده تمام نقاط حادثه خیز را مرتفع کنیم.

وی خبر داد: در حوزه حمل و نقل 500 شرکت و 52 هزار و 500 ناوگان باری داریم.

علیزاده ادامه داد: مشکلی که در حوزه اتوبوس ها داریم باید اعتراف کنیم که ناوگان ها کهنه و فرسوده است، در بین ناوگان ها دستگاهی داریم که 40 سال دارد، در حالی که سن ناوگان مسافری 15 سال است.

علیزاده با ارائه توضیح از وضعیت تعریض اتوبان کسایی گفت: اتوبان شهید کسایی تبریز یک آزاد راه به طول ۱۸ کیلومتر با رمپ و لوپ ها در جنوب شهر تبریز است که جنوب شرقی تبریز را به جنوب غربی متصل می کند.

وی اضافه کرد: اواخر اردیبهشت ماه بود که این پروژه استارت خورد و مدت زمان پروژه 18 ماهه بود.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید