کد خبر: 439499
۰
۰
نسخه چاپی

جامعه ایثارگری بیش از عکس یادگاری نیازمند تکریم و کمک مدیران است

به گزارش اقتصادآینده نیوز ابراهیم بیانی عصر دوشنبه در نشست هم‌اندیشی مدیرکل و معاونین اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس با مدیران رسانه خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های گوناگونی که در عرصه هنر، فرهنگ و رسانه وجود دارد برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کرد و در این راه اصحاب رسانه باید از بنیاد شهید و دیگر دستگاه‌ها مطالبه‌گری کنند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با بیان اینکه جامعه ایثارگر ما در درجه اول نیازمند تکریم و احترام است گفت: تصور بخشی از جامعه این است که جامعه ایثارگر و خانواده شهدای ما مطالبه اصلی‌شان مسائل معیشتی مثل مسکن و اشتغال است اما باید اذعان کرد که این قشر فداکار در درجه اول نسبت به برخی ذهنیت‌های غلط که در جامعه وجود دارد گلایه‌مند هستند و سپس مطالبه بحق تأمین نیازهای اساسی خود را دارند.

بیانی افزود: البته در کشور ما نگاه مسوولانه و توأم با احترامی به جامعه ایثارگری وجود دارد اما خطاب به عده‌ای که معتقدند خدمات بیشتری به جامعه ایثارگری می‌شود باید گفت در تمام دنیا بیشترین و مستمرترین خدمات را به کهنه سربازانشان می‌دهند اما ایثارگران ما با وجود اینکه در دفاع از کشور و حفظ آرامش ما صدمه دیده‌اند به سبب دریافت همین حداقل خدمات مورد قضاوت ناصحیح برخی قرار می‌گیرند که این ذهنیت باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از وعده‌های داده شده در خصوص تکمیل بیمارستان‌های ویژه جانبازان به خصوص بیمارستان اعصاب و روان جنت و بیمارستان سلمان عملی نشده؛ از سازمان همیاری شهرداری تشکر کرد و افزود: از میان ۴۲ هزار جانباز استان فارس ۱۰ درصد آنها جانباز اعصاب و روان هستند که تحت شدیدترین مشکلات به سر می‌برند و تجهیز و تکمیل بخش‌های بیمارستان اعصاب و روان جنت شیراز و بیمارستان سلمان کمترین خواسته ما از مسؤولین است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با بیان اینکه قبور مطهر شهدا نیازمند ساماندهی است افزود: مزار شهدا به فرموده امامین انقلاب امامزادگان عشق است و باید در بهسازی آنها کوشید.

بیانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را رسالت اصلی آحاد مردم به خصوص اصحاب رسانه دانست و گفت: شما باید برخی تصورات نادرست و شبهات را زبان منطق و با اقناع و تبیین خوب اصلاح کنید و این شامل اقناع برخی از عزیزان جامعه ایثارگر نیز می‌شود.

منبع:مهر

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

 

 

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید