کد خبر: 452294
۰
۰
نسخه چاپی
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در استان بوشهر انجام شد

بازدید و ارزیابی 6 طرح آماده افتتاح برق رساني در استان بوشهر

️طی مراسمی با حضور موسی احمدی نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی ، مسوولان استانی بوشهر و مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر 6 طرح تامین و انتقال برق در این استان مورد بررسی و بازدید مسوولان قرار گرفت. این طرحها در آینده نزدیک در سفر معاون اول رییس جمهوری به بهره برداری می رسند.

  بازدید و ارزیابی 6 طرح آماده افتتاح برق رساني در استان بوشهر

به گزارش اقتصاد آینده ; مهندس یداله حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر در این نشست با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و با تقدیر از مسوولان استانی حاضر در این نشست اظهار داشت : شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر طولانی ترین خطوط انتقال و فوق توزیع در کشور را مدیریت می کند ، طول خطوط در این دو استان حدود 16 هزار کیلومتر است. او در ادامه افزود: استان بوشهر یکی از راهبردی ترین مناطق کشور است. اين استان به لحاظ وجود تنها نیروگاه اتمی کشور و همچنین وجود هاب انرژی در منطقه عسلويه که 80 درصد از گاز کشور را تأمين ميكند نقش بسزايي در تامین و انتقال انرژی برق دارد.
 مهندس حقیقی با بیان اینکه در دولت سیزدهم در راستاي تاکیدات مقام معظم رهبری  براي داشتن ایران قوی، همه تمهیدات برای تامین برق بهینه در منطقه جنوب کشور اندیشیده شد افزود : در این منطقه دو سال بدون خاموشی را پشت سر گذاشتیم و به امید خدا تابستان 1403 هم با همه سختی های پیش رو،  بدون خاموشی سپری خواهیم کرد.
 مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر افزود: در استان بوشهر  همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامي طرحهای تامین و انتقال برق با سرمایه گذاری 1150 میلیارد تومان، در مناطق کنگان ، جم ، دیر ، عسلویه و مناطق دیگر شمال و جنوب استان بوشهر به سرانجام رسید.
 وی اضافه کرد : همزمان با دهه فجر، ظرفیت ایستگاه  400 کنگان به یک هزار مگاولت آمپر افزایش یافته است. در استان بوشهر برق مورد نیاز برای صنعتگران تامین است و هر صنعتي که تقاضای برق داشته باشد مشکلی نخواهد داشت. در شهرستان های دیر ، کنگان ؛ جم و عسلویه با بهره برداری از طرح های تامین و انتقال برق به همه تقاضاهای برق صنعتی پاسخ خواهیم داد و این آمادگی برا ی توسعه صنعتی استان بوشهر فراهم شده است. 
 در این مراسم 6 طرح تامین و انتقال برق در استان بوشهر مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت. احداث پست  ۲۳۰/۶۶ کیلوولت دیلم با اعتباری معادل 5 هزار میلیارد ریال، تکمیل و احداث خط ۲۳۰ کیلوولت ارتباطی ایستگاههای گناوه - بینک - دیلم  ۲۳۰  با اعتباری معادل 6 هزار  میلیارد ریال ، خرید و اجرای پوشش سلیکونی RTV در ایستگاه کنگان با اعتباری معادل  ۱۹۰ میلیارد ریال ،  احداث کلید خانه جدید به منظور افزایش  پایداری و قابلیت اطمینان در ایستگاه تشان با اعتباری معادل‏ 90 میلیارد ریال ،  خرید و نصب تابلو CBF در پست ۲۳۰/۶۶ کیلوولت بوشهر ۱ با اعتباری معادل  ۱۷۵ میلیارد ریال و احداث خط ۶۶ کیلوولت و کلید خانه آبدان با اعتباری معادل  ۹۷ میلیارد ریال از جمله طرح هایی است که با حضور مسوولان استانی مورد ارزیابی قرار گرفت. این طرح ها در آینده نزدیک در سفر محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری به استان بوشهر بصورت رسمی افتتاح می شوند.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید