کد خبر: 465596
۰
۰
نسخه چاپی
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان مطرح کرد:

کاهش ۲۵ درصدی ترافیک با تعریض بزرگراه شهید خرازی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: پروژه تعریض بزرگراه شهید خرازی تا ۲۵ درصد در کاهش ترافیک موثر است که این هدف تاکنون در قسمت شمال و جنوب و محور غربی تا ۱۵ درصد محقق شده است.

کاهش ۲۵ درصدی ترافیک با تعریض بزرگراه شهید خرازی

به گزارش اقتصاد آینده نیوز و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین حق‌شناس در آیین بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح خیابان صاحب‌روضات و آغاز مرحله پایانی تعریض بزرگراه شهید خرازی که صبح روز 26 اردیبهشت ماه برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: طی حدود ۱۴ سال گذشته مدیریت شهری در صدد اجرای پروژه تعریض بزرگراه شهید خرازی بود که به دلیل عدم هماهنگی‌های مورد نیاز محقق نشد.
او با بیان اینکه این پروژه تا ۲۵ درصد در کاهش ترافیک موثر است و این هدف تاکنون در قسمت شمال و جنوب و محور غربی تا ۱۵ درصد محقق شده است، افزود:‌ مابقی این هدف در مرحله بعدی و تعریض جنوب به شمال در سمت شرق، محقق می‌شود و به ۲۵ درصد هدف نهایی می‌رسد.
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: اتصال شرق به غرب شهر اصفهان از دیگر ثمرات احداث این پروژه و تقاطع غیرهمسطح خیابان صاحب‌روضات است که در قالب یک پروژه موفق شهری میان مناطق یک و ۹ شهرداری اصفهان به‌اجرا درآمد.
به گفته او، اتفاق نظر مدیریت شهری، همراهی شهروندان و پلیس راهور نقش بسیار مهمی در تحقق این تجربه موفق شهری داشت.
اتصال خیابان‌های بهستان ‌و کاشانی از طریق احداث تقاطع غیرهمسطح صاحب‌روضات پس از ۱۷ سال وقفه
مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان نیز در این آیین اظهارکرد: اتصال خیابان‌های بهستان ‌و آیت‌الله کاشانی از طریق احداث پروژه تقاطع غیرهمسطح خیابان صاحب‌روضات محقق شده است که نتیجه جسارت مدیریت شهری پس از ۱۷ سال وقفه در اجرای این پروژه است.
امیرعباس رحمتی افزود: اجرای این پروژه بدون ایجاد لحظه‌ای توقف در ترافیک بزرگراه شهید خرازی انجام شد که نشان‌دهنده توانمندی و زحمات بی‌وقفه پرسنل حوزه عمران است.
او خاطرنشان کرد: عملیات دفع آب‌های سطحی همزمان با اجرای پروژه و احداث نیوجرسی‌های میانی بزرگراه شهید خرازی پس از تکمیل کار، از بخش‌های مهم این پروژه بود.
گشودن گره ترافیکی بزرگراه شهید خرازی و تسهیل ارتباط شرقی غربی اصفهان
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان نیز گفت: در سال‌های گذشته یکی از مهم‌ترین گره‌های ترافیکی در شهر اصفهان، بزرگراه شهید خرازی بود که همواره نارضایتی شهروندان را به‌دنبال داشت.
ابوالفضل قربانی افزود: دشواری ارتباط شرقی غربی شهر از دیگر مشکلاتی بوده که طی سال‌های اخیر در اصفهان وجود داشته و لذا ضرورت داشت تا برای گشودن این گره ترافیکی اقدام موثری انجام شود.
او تاکید کرد: خوشبختانه این هدف در این دوره با همت مدیریت شهری محقق شد و طی یک روند شبانه‌روزی، قبل از موعد مقرر، در دهه مبارک کرامت به ثمر رسید.
 

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید