کد خبر: 473787
۰
۰
نسخه چاپی
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس:

ذخائر سدهای فارس مطلوب نیست

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس، میزان حجم آب مفید ۹ سد این استان را تا این لحظه، ۳۲ درصد اعلام کرد و خواستار صرفه‌جویی در مصرف آب شد.

ذخائر سدهای فارس مطلوب نیست

به گزارش اقتصادآینده نیوز، سیاوش بدری با اعلام این مطلب گفت: تا ۱۹ تیرماه میزان حجم آب مفید ۹ سد استان فارس از ۲ هزار و ۹۳۶ میلیون متر مکعب، تقریباً ۷۷۵ میلیون متر مکعب است که معادل ۳۲ درصد می‌شود.

وی با بیان اینکه اوضاع خوبی در بحث ذخیره آب‌ها نداریم، تأکید کرد: راهی جز صرفه‌جویی نداریم که در این زمینه لازم است صرفه‌جویی تبدیل به یک فرهنگ شود.

بدری بیان کرد: صرفه‌جویی و دوری از اسراف یکی از آموزه‌های دین مبین اسلام است که نباید این اصل را فراموش کرد، ضمن اینکه باید بدانیم منابع آبی، متعلق به نسل‌های آینده هم هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس با بیان اینکه مصرف آب در استان بالاست و اسراف زیاد است، افزود: به خصوص در بحث آب شرب باید بدانیم که آب تصفیه شده با مشقت زیادی آماده می‌شود و به منازل می‌آید و نباید به راحتی آن را هدر بدهیم.

وی همچنین اهمیت بخش کشاورزی را یادآور شد و گفت: ۹۰ درصد آب مصرفی استان در بخش کشاورزی صرف می‌شود که برای صرفه‌جویی در این بخش راهکارهایی نظیر اصلاح الگوی کشت، استفاده از سیستم‌های آبیاری نوین، نصب کنتورهای هوشمند و... پیشنهاد می‌شود.

بدری یادآور شد: میزان برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی در پروانه‌های چاه‌های کشاورزی وجود دارد که نصب کنتورهای هوشمند می‌تواند این میزان را مدیریت کند، چرا که باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید