کد خبر: 473811
۰
۰
نسخه چاپی

۹۵۰ تن نهاده های دامی بین عشایر استان مرکزی توزیع شد

روح الله نظامی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به تسهیلات اعطایی به عشایر استان مرکزی گفت: در سال گذشته ۲۶۳ میلیارد ریال تسهیلات از محل بند ب ماده ۵۲ و تبصره ۱۸ قانون بودجه به ۹۲ نفر از عشایر این استان پرداخت شد.

رئیس امور عشایر استان مرکزی اعتبارات عمرانی سال گذشته را ۱۹۶ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این میزان اعتبار ۳۵ میلیارد ریال آن از محل اعتبارات اداره ماده ۳۹ ارزش افزوده، از محل ماده ۴۲ ارزش افزوده ۲۰ میلیارد ریال، از محل بند الف تبصره ۶، ۳۱ میلیارد ریال، از محل تملک ملی ۸۰ میلیارد ریال و از محل تملک استانی ۳۱ میلیارد ریال تأمین شده است.

نظامی، آبرسانی سیار به ۷۰۰ خانوار عشایر را ۵۸۴۰ متر مکعب اعلام کرد و گفت: بهسازی و نگهداری ۳۰۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی عشایر، تیغ زنی، احداث ابنیه و پل سازی نیز از اقدامات عمرانی در مناطق عشایر استان بوده است.

وی، توزیع نهاده‌های دامی بین عشایر استان مرکزی را در سال گذشته، ۹۵۰ تن اعلام کرد و افزود: ماهانه ۱۰ تن آرد بین عشایر این استان توزیع می‌شود.

رئیس امور عشایر استان مرکزی، میزان تولیدات گوشت در سه ماه اول امسال را ۸۷۴ تن عنوان کرد و گفت: در این بازه زمانی ۲۶۲ تن شیر تولید و تعداد ۶۳۳۰۰ رأس دام پروار شده است.

نظامی افزود: استان مرکزی دارای ۷۷۰ خانواده عشایر با چهار هزار نفر جمعیت است که ۹۰ درصد آنان در شهرستان‌های ساوه و زرندیه مستقر هستند که این قشر با ۳۰۰ هزار واحد دامی سبک و سنگین، ۲۵ درصد گوشت قرمز استان را تولید می‌کنند.

اقتصادآینده نیوز منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

 

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید