کد خبر: 473826
۰
۰
نسخه چاپی

ویژه برنامه های محرم در صداوسیمای استان اصفهان

در ایام محرم صداوسیمای استان اصفهان با تولید ویژه برنامه هایی در معاونت های سیما ، رادیو ، خبر و فضای مجازی و انعکاس آن در گستره استانی و ملی، رضایت مخاطبان را جلب می کند.

ویژه برنامه های محرم در صداوسیمای استان اصفهان

به گزارش اقتصاد آینده نیوز، معاونت سیما علاوه بر اختصاص برنامه هايی همچون برنامه صبحگاهی صبحونه ساعت 8 ، برنامه خانواده سلام زندگی ساعت 18، برنامه میزگرد بازتاب ساعت 17، برنامه گزارشی اصفهان امروز از هیأت شهرستان ها و ...  ، از اول محرم ویژه برنامه هایی را مانند « آیین عشق ورزی» به صورت زنده به تعداد 13 برنامه 50 دقیقه ای همراه با کارشناس مذهبی و بخش های مداحی و عزاداری ساعت 20:30، «موج پرچم» به تعداد 13 برنامه 15 دقیقه ای با پخش مستندهای گزارشی از عزاداری هیأت های مطرح در شهرستان ها و روستاهای استان، « مراسم شیرخوارگان» به صورت زنده مدت 150 دقیقه ساعت 8، «احلی من العسل» به مدت 120 دقیقه با موضوع پخش زنده مراسم عزاداری نوجوانان به یاد حضرت قاسم از گلستان شهدا و امامزاده ابراهیم اصفهان تدارک دیده است.
معاونت سیما در ایام محرم علاوه بر پخش عزاداری هیأت فدائیان حسین، پخش گزارش های زنده از عاشورای حسینی و شام غریبان، برنامه ترکیبی کوچه های باران، مستند نذر قاسم و برنامه طلوع سرخ را همراه با ارتباط زنده تصویری با کربلا را تدارک دیده است.
پخش سخنرانی ها و مداحی جدید، کلیپ و نماهنگ، پخش زنده نماز ظهر عاشورا، تهیه و پخش برنامه های تامینی همچون مستند ستایشگران، مستند تسبیح السماءالحسین، مستند پیرغلامان، مستند محرم در جبهه ها، سریال پرده نشین و مستند یک فیلم یک تجربه از دیگر اقدامات شبکه اصفهان می باشد.

انعکاس عزاداری های مردم نصف جهان از رادیو اصفهان
همزمان با فرا رسیدن ایام محرم و عزای سرور و سالار شهیدان، رادیو اصفهان با بیش از 6000 دقیقه برنامه‌های متنوع تولید و  پخش می کند.
بر این اساس معاونت صداي اصفهان در 13 روز ابتدای ماه محرم  برنامه ترکیبی 70 دقیقه ای را با عنوان "خیمه"در خصوص عبرتهای عاشورایی هر شب به صورت زنده ساعت ۱۹:۴۵ و  برنامه 60 دقیقه ای را با عنوان "مجلسی به نام حسین"  با موضوع مکتب تعزیه اصفهان و حضور تعزیه خوان های نامدار اصفهان هر شب ساعت ۲۳ پخش می کند.
همچنین تولید و پخش  برنامه 20 دقیقه ای با عنوان "دلدادگان حسین" پیرامون گفتگو با پیر غلامان۱۷:۴۰،  برنامه 15 دقیقه ای با عنوان "بهشت ثانی" در خصوص مراسم عزاداری محله های مختلف اصفهان ۱۰:۲۵،  برنامه ای با عنوان "حسینه ایران" با محوریت معرفی آئین¬ها و مناسک بزرگداشت عزای امام حسین (ع) در ایران،  برنامه 30 دقیقه ای با عنوان "سوگ ها و آوا ها"، برنامه "گهواره" ویژه شیرخوارگان حسینی به مدت 130 دقیقه، تولید 13 قسمت نمایش 30 دقیقه ای با عنوان "بر لبه تاریکی" و پخش برنامه 60 دقیقه ای با عنوان "آوای محرم" در خصوص شناخت آواها، نغمه¬ها و نوحه¬های مناسب محرمی هر بامداد ساعت ۲:۰۰ از دیگر برنامه های معاونت صدای اصفهان در این ایام می باشد.
معاونت خبر اصفهان نیز همگام با سایر واحد های مرکز، با تولید و پخش گزارش های خبری ویژه محرم در تلویزیون و رادیو، خبر مکتوب و محتوای متناسب این ایام  و همچنین  ارسال و پخش گزارش های ویژه از شبکه های سراسری ، فضای مجازی و سایت خبرگزاری به موضوع محرم می پردازد.
معاونت فضای مجازی اصفهان به مناسبت فرارسیدن ماه محرم برنامه های مختلفی را در نظر گرفته است.
تولید دو اثر ویدیوئی با موضوع رسم و رسومات عزاداری های محرم در شهرستان های استان اصفهان، تولید دو اثر ویدیوئی احساسی از مراسم تعزیه خوانی، تحریف ها و بدعت های عزاداری ها، تولید یک اثر ویدیوئی با موضوع گزارش از حضور اقلیت های مذهبی در هیأت های عزاداری و نذورات آنها(مخصوصا علاقه آنها به حضرت عباس و نذوراتشان در روز تاسوعا)، تولید دو نماهنگ متناسب با محرم، راه اندازی صفحه اختصاصی ویژه محرم در وب سایت مرکز و بارگذاری تولیدات (آیین ها و رسومات و روزشمار محرم و ...)، اطلاع رسانی برنامه های صدا و سیمای مرکز به مناسبت محرم، بارگذاری پویش و ارسالی های مردمی، راه اندازی پویش با همکاری برنامه ویژه محرم سیمای اصفهان و انتشار آثار دریافتی از مردمی در فضای مجازی و پخش از سیمای مرکز، طراحی و تولید ۱۰ پوستر و عکس نوشت و تقطیع و انتشار قسمت های شاخص برنامه های صدا و سیمای استان ویژه ایام محرم در فضای مجازی از جمله  اقدامات این معاونت می باشد

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید