کد خبر: 473827
۰
۰
نسخه چاپی

صادرات گوجه فرنگی فیروزآباد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزآباد از صادرات محصول گوجه فرنگی شهرستان به کشورهای حوزه خلیج فارس و پاکستان خبر داد.

صادرات گوجه فرنگی فیروزآباد

به گزارش اقتصاد آینده نیوز؛ حبیب کوهکن گفت: سطح 210 هکتار از مزارع شهرستان به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته است و پیش‌بینی می‌شود بیش از 17 هزار تن محصول از سطح مزارع فیروزآباد برداشت شود.
به گفته وی؛ از آغاز برداشت تا اواسط تیر ماه میزان 865 تن محصول گوجه فرنگی برداشت شده از مزارع فیروزآباد به کشورهای امارات، عمان و پاکستان صادر گردیده که این میزان رو به افزایش است.
کوهکن تصریح کرد: مزارع گوجه فرنگی صادراتی از نظر عاری بودن محصول از آفات و بیماری ها توسط مسئول حفظ نباتات شهرستان بازدید و بررسی می شوند و تائیدیه دریافت می کنند.
این مقام مسئول اظهار کرد: گوجه فرنگی در بازه زمانی اواخر اسفند ماه تا اواسط فروردین ماه در شهرستان به روش نشایی کشت گردیده است و به روش نواری نیز آبیاری می‌شوند.
او با اشاره به اینکه محصول تولید شده شامل ارقام متین و 8320  است، افزود: عملیات برداشت گوجه فرنگی در شهرستان فیروزآباد از اوایل تیر ماه آغاز شده است و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فیروزآباد اضافه کرد: محصول تولید شده علاوه بر صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس و پاکستان، نیاز بازارهای داخلی استان را نیز تامین می کند.
 

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید